Mam nadzieję, że prowadzisz statystyki swojej strony internetowej. Jeśli masz już poprawnie zintegrowany Google Analytics ze swoją stroną najwyższy czas, aby wykluczyć własny ruch ze statystyk. Samo Google podpowiada, że powinna być to jedna z pierwszych czynności po wdrożeniu GA na stronie internetowej. Wciąż nie masz zintegrowanego Google Analytics ze swoim WordPressem? Koniecznie zapoznaj się z moim tutorialem: Integracja Google Analytics & WordPress: 3 najprostsze sposoby.

W jaki sposób wykluczyć własny ruch ze statystyk Google Analytics? Służy do tego opcja filtrów. Będziemy także potrzebować adresu IP, który możesz poznać np. na tej stronie klik.  Samo wykluczenie ruchu to nic trudnego, zajmuje dosłownie chwilkę.

 

Jak wykluczyć własny ruch w Google Analytics?

01Zanim wykluczysz ruch musisz wiedzieć, że warto posiadać nienaruszony widok z wszystkimi danymi witryny – bez żadnych filtrów. Warto posiadać taki widok, ponieważ uchroni Cię to przed utratą danych.

Po utworzeniu filtru i wykluczeniu jakiegoś fragmentu ruchu - te dane zostaną z niego usunięte trwale i nieodwracalnie.
02Przejdź do zakładki Administracja > Ustawienia widoku > Filtry > Dodaj filtr.
 

03Wybieramy filtr predefiniowany, rodzaj filtra: wyklucz, wybierz źródło lub miejsce docelowe: ruch z adresów IP, wybierz wyrażenie: równe.

Jak wykluczyć własny ruch w Google Analytics?

04Wklej swoje IP i zapisz zmiany. Gotowe, w ten sposób możesz wykluczyć dowolne IP ze statystyk GA. Od tej pory Google Analytics nie będzie uwzględniać w raportach ruchu z IP, które mu przekazałeś.

 

Wykluczenie własnego IP ze statystyk Google Analytics – podsumowanie:

Wykluczenie własnego ruchu jest niezbędne, aby statystyki nie zostały przekłamane. Pamiętaj, żeby w pierwszym kroku zachować widok Wszystkie dane witryny i utworzyć nowy widok z filtrem ruchu wewnętrznego. Zrobisz to w zakładce Administracja klikając przycisk + Utwórz widok danych.