Coś za co naprawdę lubie WordPressa to fakt, że jest kompatybilny z formatem oEmbed. Oznacza to, że możemy w bardzo łatwy i szybki sposób udostępniać/osadzać multimedia na stronach i we wpisach. To doskonały sposób na osadzanie treści z serwisów społecznościowych. Jeśli zatem chcesz załączyć w tresci wpisu inny artykuł WordPressa, post z Facebooka, zdjęcie z Instagrama, filmik YouTube – nic nie stoi na przeszkodzie.

W jaki sposób używać oEmbed w WordPressie? Nic prostszego. Wystarczy tak naprawde skopiować link i wkleic go do edytora. Dzięki oEmbed możesz osadzać/udostępniać w WordPressie multimedia z wielu serwisów, m.in.: YouTube, Facebook, Twitter, Instagram, SlideShare, Tumblr, Vimeo, Spotify, SoundCloud. Pełną listę znajdziesz tutaj: https://codex.wordpress.org/Embeds

Jak udostępnić treści z serwisów społecznościowych w WordPressie?

01Skopiuj link do treści, którą chcesz udostępnić/osadzić w WordPressie.

02Wklej link do edytora. Uwaga – link nie może być łączem. WordPress automatycznie wygeneruje podgląd.

03W każdej chwili możesz edytować link. Natomiast, aby ustalić parametry wysokości (height) oraz szerokości (width) trzeba skorzystać z parametrów:

embed width ="450" height ="200"

Oprócz udostępniania treści z mediów społecznościowych, WordPress umożliwia osadzanie własnych wpisów. Przykładowy efekt:

Udostępnianie treści z serwisów społecznościowych w WordPressie – podsumowanie:

Osadzanie multimediów w WordPressie jest bardzo proste i intuicyjne. Wystarczy skopiować i wkleić link do edytora. Warto pamiętać, że nie każdy CMS daje jednak takie możliwości. Na przykład CMS Joomla! niestety wciąż nie jest kompatybilna z formatem oEmbed.