Piksel Facebooka umożliwia dotarcie z reklamą do osób, które odwiedziły Twoją witrynę internetową. Dzięki danym, które generuje możemy tworzyć, tak zwane niestandardowe grupy odbiorców. Jest także niezbędny, aby monitorować konwersję, optymalizować reklamy oraz prowadzić skuteczny remarketing na Facebooku. Piksel umożliwia także śledzenie użytkowników na stronie. Dzięki czemu dowiesz się m.in., które adresy url są najchętniej odwiedzane oraz z jakich urządzeń. Jeśli chcesz tworzyć skuteczne kampanie reklamowe na Facebooku, musisz poprawnie wdrożyć Piksel Facebooka na swojej stronie internetowej.

Czym dokładnie jest Piksel Facebooka? Krótko mówiąc, jest to kod, który należy wkleić w odpowiednim miejscu (sekcji head) w witrynie internetowej. Brzmi skomplikowanie? Na szczęście sam Facebook wyszedł naprzeciw naszym oczekiwaniom i uprościł integrację Piksela z najpopularniejszymi platformami: BigCommerce, Magento, Shopify Online, WooCommerce, Squarespace, Wix, Segment oraz oczywiście z WordPressem. Wszystko sprowadza się d kilku kliknięć.

 

Jak zainstalować Piksel Facebooka w WordPressie?

01Przejdź do Menadżera reklam na Facebooku > Piksel > Utwórz. Po wprowadzeniu nazwy piksela kliknij “Zainstaluj piksel”. W ten sposób można wygenerować kod, który należy zainstalować na stronie www.

02Następnie przejdź do zakładki Menedżer zdarzeń > Integracja partnerów i wybierz WordPressa.

03Pobierz wcześniej utworzony Piksel i zapisz go na dysku swojego komputera.

 

04Zaloguj się do Kokpitu swojego WordPress i zainstaluj piksel tak jak Wtyczkę. Pamiętaj, żeby aktywować Piksel.

05Sprawdź, czy Piksel działa poprawnie. W tym celu zainstaluj wtyczkę do przeglądarki Google Chrome – Facebook Pixel Helper.


Piksel Facebooka i WordPress – podsumowanie:

Piksel Facebooka umożliwi Ci dotarcie z reklamą do osób, które odwiedziły Twoją stronę internetową oraz efektywne mierzenie tych reklam.
Do jakich grup docelowych pozwala dotrzeć poprawnie wdrożony Piksel Facebooka?
wszystkich osób, które odwiedziły witrynę;
osób, które odwiedziły konkretne podstrony witryny (na podstawie adresów url);
osób, odwiedzających według czasu odwiedzin.

Samo zainstalowanie Piksela w WordPressie jest bardzo proste. Sposób, który Ci pokazałam nie jest jedyny. Na rynku istnieje wiele dedykowanych, darmowych wtyczek, które umożliwiają integrację Piksela i WordPressa.