Zdjęcia to ważny element strony internetowej. Trzeba jednak mieć świadomość, że mogą znacząco wydłużyć czas jej ładowania. Jeśli nie chcesz, aby zdjęcia obciążały Twoją stronę pamiętaj, aby optymalizować każde zdjęcie, zanim wrzucisz je na swoją witrynę www.

Co to jest optymalizacja zdjęcia i jak to zrobić? Optymalizacja to nic innego jak zmniejszenie rozmiaru zdjęcia. Istnieje wiele darmowych narzędzi online do optymalizacji zdjęć. Możesz skorzystać m.in. z TinyPNG czy Compressor. Moje ulubione to Optimizilla. Jest bardzo proste i szybkie w użyciu.

 

Jak optymalizować zdjęcia?

01Wejdź na stronę Optimizilla i dodaj zdjęcia z dysku.

 

 

02Przejdź do opcji Quality – tutaj możesz ustawić jakość zdjęcia. Następnie sprawdź porównanie oryginału i zdjęcia po optymalizacji.
03Możesz wgrać wiele zdjęć i pobrać je wszystkie w formie paczki lub zgrać pojedynczo klikając download.

 

Optymalizacja zdjęć – podsumowanie:

Jeśli wrzucasz dużo zdjęć na swoją stronę internetową, powinieneś na stałe zaprzyjaźnić się z narzędziem typu Optimizilla. Jest to bardzo ważne dla SEO Twojej witryny. Google już od dawna podpowiada, że optymalizacja zdjęć jest kluczowa w procesie szybkiego ładowania strony.
O czym jeszcze warto pamiętać? Nigdy nie wrzucaj wielkich “ciężkich” zdjęć na swoją stronę. Zawsze wypełniaj atrybut alt do każdego zdjęcia. Dowiedź się jakie wymiary zdjęć w pixelach powinny znajdować się na stronie i przycinaj je do tych wymiarów, a następnie optymalizuj.