Wprawdzie Gimp posiada swój zestaw fontów, ale wiadomo jak to jest, zawsze przyda się kolejny. Google Fonts to zbiór ponad 870 fontów. Każdy z nich możesz zainstalować i użyć w Gimpie.

W jaki sposób zainstalować nowy font do Gimpa? Wystarczy pobrać font na dysk swojego komputera, następnie wrzucić do odpowiedniego folderu i ponownie uruchomić Gimpa. Nie jest to nic skomplikowanego.

Gimp: instalacja nowego Google Font

01Przejdź do strony Google Fonts i wybierz interesujące fonty. Następnie pobierz każdy z nich na dysk swojego komputera.

02Teraz musisz odnaleźć odpowiedni folder, do którego należy skopiować nowe czcionki. Przejdź do Panelu sterowania > Wygląd i personalizacja > Czcionki.

03Ostatnim krokiem jest ponowne uruchomienie programu Gimp, które może potrwać nieco dłużej niż zwykle – instalacja nowych fontów zajmuje trochę czasu.

Instalacja Google Font w Gimpie – podsumowanie:

Gimp to darmowe, rozbudowane narzędzie graficzne z dużą ilością funkcji. Umożliwia dodawanie nie tylko nowych fontów, ale także pędzli. Sam proces dodania nowego fontu nie jest wcale skomplikowany. Mam nadzieję, że wskazówka okaże się pomocna.