Zanim zaczniesz pracę nad własną stroną internetową, polecam zastanowić się nad strukturą menu. Musisz dokładnie wiedzieć jakie strony chcesz wyświetlać użytkownikom. Następnie ustal kolejność wyświetlania poszczególnych pozycji menu. Pamiętaj, że dobra nawigacja strony to podstawa.

WordPress to bardzo przyjazny CMS. Zbudowanie prostego menu wcale nie jest trudne. Domyślnie pozwala, aby menu wyświetlało: strony, wpisy, własne odnośniki (dowolny adres url), kategorie wpisów, tagi.

 

Tutorial: jak stworzyć menu w WordPressie?

01Przechodzimy do zakładki Wygląd > Menu > Edytuj menu. Pierwszym krokiem jest wpisanie nazwy.

02W celu utworzenia poszczególnych pozycji menu musimy wybrać które elementy mają się wyświetlać i kliknąć “Dodaj do menu”.

03Kolejność pozycji menu może być wygodnie zmieniana – drag and drop. Wystarczy przeciągnąć i upuścić.

04Menu może być wyświetlone w różnych miejscach na stronie. Wyboru dokonujemy w zakładce Zarządzaj rozmieszczeniem. Każdy motyw wprowadza swoje indywidualne położenie menu.

05WordPress pozwala wybrać która strona ma być stroną główną oraz stroną z wpisami (blogiem). Ustawień dokonujemy w zakładce Motywy > Personalizacja.
 

Zobacz krótki video tutorial: jak stworzyć menu w WordPressie?

 

Menu w WordPressie – podsumowanie:

Stworzenie menu w WordPressie nie jest trudne. Należy pamiętać, że każdy motyw ma swoje indywidualne rozmieszczenia menu. W tutorialu został użyty domyślny motyw Twenty Fourteen.