Kolory na stronach internetowych to bardzo ważna sprawa. Dziś chcę Ci pokazać darmowe narzędzie online, które umożliwi Ci szybkie pobranie dowolnego koloru z każdej strony internetowej. Samo narzędzie jest bardzo proste w obsłudze i działa na takiej samej zasadzie jak tzw. Kroplomierz w programach graficznych.

W jaki sposób pobrać dowolny kolor z każdej strony internetowej? Wystarczy skorzystać z narzędzia ColorZilla. Jest to darmowy dodatek dla przeglądarek Firefox oraz Chrome umożliwiające pobranie dowolnego koloru ze strony internetowej przy użyciu kroplomierza.

Jak pobrać dowolny kolor z każdej strony internetowej?

01Zainstaluj nowe Rozszerzenie w przeglądarce, z której korzystasz. Chrome: Przejdź do zakładki Ustawienia > Rozszerzenia > Otwórz Chrome Web Store. Firefox: Dodatki > Pobierz dodatki > Więcej dodatków.

02Po instalacji możesz bez przeszkód korzystać z nowej funkcji. Wystarczy najechać kroplomierzem na interesujący kolor i kliknąć. Dodatek pobierze kolor i umożliwi skopiowanie w różnych wariantach:

Jak pobrać dowolny kolor ze strony - ColorZilla
Kroplomierz ColorZilla – podusmowanie:

Kroplomierz dla przeglądarek to bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie. Oczywiście to nie jedyny sposób. Można również zbadać źródło strony i odnaleźć kod koloru. Skorzystanie z dodatku typu ColorZilla to przede wszystkim oszczędność czasu i wygoda.