Dziś chcę Ci pokazać jak szybko osadzić video Youtube w artykule WordPress. To naprawdę nic trudnego, nie potrzeba instalować żadnych dodatkowych wtyczek.

W jaki sposób osadzić video YouTube w artykule WordPressa? Są na to 2 proste sposoby. W pierwszym korzystamy z funkcji, którą umożliwia YouTube – umieszczenie kodu, który możemy wkleić wszędzie tam, gdzie można wstawić kod HTML. W drugim wykorzystujemy domyślną funkcję WordPressa oEmbed, która pozwala na łatwe osadzanie multimediów na stronie. Oznacza to, że wystarczy wkleić link w treść artykułu WordPressa.

 

Sposób pierwszy – generujemy kod z YouTube:

01Przejdź do filmu YouTube i kliknij Udostępnij > Umieść.

 

02Teraz możemy skonfigurować: od której sekundy ma się rozpoczynać video; czy po zakończeniu odtwarzania pokazać proponowane filmy; czy pokazać elementy sterujące odtwarzacza, czy pokazać tytuł filmu i działanie odtwarzacza oraz włączyć rozszerzony tryb prywatności.
03Wygenerowany kod można wstawić wszędzie tam, gdzie można wkleić Kod HTML na stronie.

 

Sposób drugi – wklejamy link do WordPressa

01Skopiuj link video YouTube, który chcesz osadzić na stronie.

 

02Wklej w treść artykułu. Uwaga, link nie może być łączem. WordPress automatycznie wygeneruje podgląd.

 

Jak osadzić video YouTube w artykule WordPress – podsumowanie:

WordPress to przyjazny CMS, który umożliwia osadzenie video z YouTube przy pomocy kodu lub szybkiego wrzucenia linku do edytora. Który sposób jest lepszy? Wszystko zależy od Ciebie, wybierz sposób, który jest bardziej wygodny. Mam nadzieję, że takie szybkie wskazówki są dla Was pomocne.