Czy znasz już Font Awesome? Jeśli nie to najwyższa pora poznać ten genialny zestaw darmowych, bezpłatnych ikon dla witryn internetowych. Do dyspozycji mamy ponad 1200 darmowych ikon. Cały zestaw ikon możesz podejrzeć tutaj. Ikony występują w wersji free oraz premium. Każda ikonka może być modyfikowana. Oznacza to, że możesz zmienić jej kolor, wielkość a nawet animować.

W jaki sposób zintegrować ikony Font Awesome z WordPressem? Wystarczy zainstalować darmową wtyczkę, która doda nowy przycisk w edytorze – Better Font Awesome. To zdecydowanie najprostszy i najszybszy sposób.

Font Awesome dla WordPressa:

01Po instalacji wtyczki przycisk Insert Icon pojawi się automatycznie w edytorze WordPressa. Przycisk jest wyposażony w wyszukiwarkę ikon.

02 Możemy modyfikować ikony dodając do nich odpowiedni kod. Na przykład, w celu powiększenia ikony musimy posłużyć się następującym kodem:

class="fas fa-stroopwafel fa-4x"
Darmowe ikonki Font Awesome dla WordPressa – podsumowanie:

Wtyczka dodaje nowy przycisk Insert Icon, który jest wyposażony w wyszukiwarkę ikonek. To znacznie ułatwię i przyspiesza pracę z Font Awesome. Dlaczego warto korzystać z ikon? Ponieważ przyciągają wzrok oraz urozmaicają treści.